Best of February

001-DSC_0023001-DSC_0094002-DSC_0025DSC_0084DSC_0131DSC_0177DSC_0191DSC_0248DSC_0274DSC_0281DSC_0303DSC_0388DSC_0539DSC_0613DSC_0616DSC_0656DSC_0689DSC_0706

Ihan hyvä kuukausi.

Kaksivuotias pääsi ensimmäistä kertaa elokuviin, ja retkotti siellä penkissä karkkipäivänamien kanssa kuin vanha tekijä. Kaikkein villeimmälle lapselle kaikken onnistunein ensisuoritus noinkin sosiaalisesti vaativassa ympäristössä.

On ollut yhdet vauvajuhlat ja muutamat ihanat deitit ystävien kanssa. Viimeisimmän brunssin aikana talossa oli yhdeksän lasta ikähaitarilla kolmesta kuukaudesta kahdeksaan vuoteen. Aika kreisi meno.

Ennen hiihtolomaa meille muutti uusi perheenjäsen. Ihana, kimo prinsessaponi on antanut niiiin paljon iloa – paitsi tallivuokria maksaessa piti hetkeksi kyseenalaistaa kahden hevosen pitämisen mielekkyys. Onnelliset lapset on kuitenkin ihan hyvä peruste.

Maaliskuun aikana voisi opetella pitämään valkoisen ponin puhtaana ja olla yksi yö ilman yhtään lasta. Treffi-iltaa odotellessa!

// Good times. Friends, ttoddlers first movie and a new family member.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s